Подкрепа

+012 (345) 6789

Попитайте ни

contact@gradelouniversity.org

Edit
Click here to add content.

Как събитията, свързани с психичното здраве, могат да помогнат на учениците да постигнат по-добри резултати?

Според ново проучване студентите, които имат здрава връзка с живота в кампуса, са по-щастливи и са по-малко застрашени от влошаване на психичното здраве.

Почти две трети от студентите са изпитали тежко или много тежко психическо страдание в Националното проучване на благосъстоянието на студентите от висшите училища през 2016 г.

Според неотдавнашно проучване на вашия град един на всеки петима мъже, завършващи гимназия, има психично или поведенческо разстройство. Само малък процент от тези, които се записват в университет, търсят помощ в кампуса. Помощта в кампуса обикновено е с ограничен обхват.

Като признание за това изследователите от Университета на Западен Сидни Роуена Сахеб, д-р Ариана Рейс и други проведоха анкета сред над 700 студенти в шест университетски кампуса в Сидни по време на честванията на Националния ден на психичното здраве в университетите.

Според изследователите 76% от студентите съобщават, че събитията в кампуса са ги насърчили да прекарват повече време в него.

Според изследователите “предишни изследвания многократно са показвали, че студентите, които се чувстват по-свързани с университетската си общност, са по-склонни да търсят подкрепа в кампуса и имат по-добри резултати в областта на психичното здраве и благополучие”.

“Установено е, че един от най-големите показатели за психичното здраве на студентите е чувството за принадлежност”.

Според изследователите университетските инициативи за психично здраве също могат да подобрят резултатите на студентите.

Те заявяват, че “успешните дейности в кампуса могат да осигурят външен символ на здравословен и динамичен живот в кампуса, като насърчават участието и взаимодействието на студентите, изграждането на общност и смислени разговори, свързани със здравословния начин на живот.”

Студентите предпочитат дейности, ръководени от техни връстници, пред тези, ръководени от персонала или външни служители.

Изследователите заявяват: “Това проучване потвърждава предишни изследвания, които са установили, че провеждането на събития от връстници е ефективна техника за насърчаване на здравословното поведение сред студентите в университетите.”

Според изследователите този тип събития имат потенциала да превърнат колежите в места, където студентите могат да се свързват и по този начин да подобрят резултатите си в областта на психичното здраве.

“Студентите все повече възприемат университетските кампуси като места, където получават услуги, а не като места, където могат да се свържат”, заявяват те.

“Ако институциите имат сериозни намерения да намалят настоящите нива на студентски дългове, мрачните статистики за психичното здраве на студентите, усилията за създаване на места за повишаване на социалната интеграция на студентите трябва да бъдат приоритетни.”

Образование за психично здраве

Природата е толкова съществена за нашето психологическо и емоционално благополучие, че е почти невъзможно да се постигне оптимално психично здраве за всички без по-силна връзка с нея. През по-голямата част от човешката история сме живели като част от природата. Едва през последните пет поколения толкова много от нас живеят и работят в среда, до голяма степен лишена от природни елементи. Едва след като през 60-те години на миналия век едно проучване в САЩ открива, че пациентите, лекувани в болници с изглед към природата, оздравяват по-бързо, науката започва да разкрива удивителните ползи за здравето.

По време на Седмицата за повишаване на осведомеността за психичното здраве през 2021 г. събрахме информация, която подкрепя значителните предимства на природата за нашето психично здраве. Разгледахме как характерът има уникалния потенциал да осигурява комфорт в стресови ситуации и да подобрява нашата креативност, емпатия и чувство за удивление. Оказва се, че значение има не просто природата, а начинът, по който се отваряме и взаимодействаме с нея. Доказахме, че дори кратките срещи с дивата природа могат да ни помогнат да се чувстваме по-малко социално изолирани, като същевременно опазват психичното ни здраве и намаляват дискомфорта.